Zespół Szkolno Przedszkolny w Budzisławiu Koświelnym

Półkolonie 2022r -w Budzisławiu Kościelnym pod hasłem „Podróże małe i duże. Z profilaktyką uzależnień behawioralnych, alkoholowych i asertywności na TY”

Ocena 0/5

       Po dwóch latach ograniczeń, często izolacji, dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i wrócić do podróży za którymi tęsknili. Także uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym ruszyli w poszukiwanie wrażeń. Już w poniedziałek, 27 czerwca 45-osobowa grupa oraz 4 opiekunów rozpoczęła półkolonie, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Podróże małe i duże. Z profilaktyką uzależnień behawioralnych, alkoholowych i asertywności na TY”.

      Pierwszy dzień spędziliśmy w szkole. Zapoznaliśmy się z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii na cały tydzień. Dzień minął nam w miłej atmosferze podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, które poprowadziła p. Anna Szygenda. Mieliśmy również okazję spotkać się z p. Ewą Przybylską, doradcą Punktu Konsultacyjnego dla uzależnionych i porozmawiać  na temat zapobiegania uzależnieniom. Dzień zakończyliśmy przepysznym obiadem w naszej szkolnej stołówce.

        Drugi dzień to wyjazd do Kleczewa. Pierwszym punktem było kino „Zachęta”, w którym obejrzeliśmy film animowany „Buzz Astral”. Następnie spotkaliśmy się z dzielnicowym gminy Wilczyn, sierż. szt. p. Bartoszem Narożnym, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Głodni udaliśmy się do kleczewskiej pizzerii „Bella Pizza”. Na zakończenie drugiego dnia spotkaliśmy się na kleczewskiej Malcie z p. Krzysztofem Kwiatkowskim oraz p. Honoratą Brzęczkowską, którzy zorganizowali dla nas wspólne zabawy oraz tańce.

    Kolejny dzień to wycieczka do Łodzi. Tam zwiedziliśmy nowo otwarte Orientarium. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wybiegu słoni, krokodyli oraz niedźwiadka. Każde z tych zwierząt chętnie pozowało do zdjęć. Następnie udaliśmy się w świat podwodny, gdzie obserwowaliśmy piękne okazy ryb i młode rekiny. Naszą uwagę przykuły również żyrafy oraz wesołe i skoczne małpy. Nie sposób wymienić wszystkich zwierząt, które znajdują się w zoo. Byliśmy pod wielkim wrażeniem całego obiektu. Dzień trzeci zakończyliśmy posiłkiem w restauracji McDonald’s.

        W czwarty dzień naszych półkolonii udaliśmy się pełni energii do Wartowni w Koninie. Ten ogromny trzypiętrowy plac zabaw dał nam mnóstwo wrażeń. Przez dwie godziny bawiliśmy się, ukrywając w ciasnych tunelach, zjeżdżając na zjeżdżalniach. Ponadto można było również skorzystać z zaproponowanych gier i zabaw, takich jak mini gokarty czy gry sprawnościowe. Pełni wrażeń i zmęczeni,  po posiłku w Koninie, wróciliśmy do naszej miejscowości.

        Mimo upalnego dnia, w piątek, czyli piąty dzień półkolonii wyruszyliśmy na wycieczkę do Torunia. Dzień spędziliśmy w „Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy”. Poznaliśmy tajemnice osiągnięć nauki, techniki i kultury. To była wspaniała nauka poprzez zabawę. Po emocjach dla ducha nastąpił czas na obiad w pobliskiej restauracji. W godzinach popołudniowych bezpiecznie wróciliśmy do domów.

      Szósty i ostatni dzień półkolonii spędziliśmy na terenie Filii Bibliotecznej i Izby Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym. Miło i bezpiecznie spędziliśmy czas dzięki uprzejmości naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzisławiu Kościelnym, którzy rozpalili ognisko, opowiedzieli o swojej pracy, pokazali wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Po wspólnym pieczeniu kiełbasek, grach i zabawach ruchowych, odbyło się podsumowanie wspólnie spędzonych dni.

     Serdecznie dziękujemy za możliwość  realizacji podróży małych i dużych: Burmistrzowi i władzom samorządowym, GKPiRPA w Kleczewie dziękujemy za przekazanie  środków. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę pani Ewy Przybylskiej z Punktu Konsultacyjnego w Kleczewie, sierż. szt. p. Bartosza Narożnego,  p. Anny Szygendy, p. Krzysztofa Kwiatkowskiego, p. Honoraty Brzęczkowskiej, OSP Budzisław Kościelny, kierownika p. Doroty Berthold i pracowników Filii Bibliotecznej w Budzisławiu Kościelnym. Wyrazy uznania kierujemy także w stronę pracowników administracji i obsługi szkoły oraz rodziców, a uczestnikom dziękujemy za wzorowe zachowanie i wspólnie bezpiecznie spędzony czas.

 

 

   Kierownik i wychowawcy półkolonii

Galeria zdjęć

FB_IMG_1657013376703 FB_IMG_1657013432567 FB_IMG_1657013455103 FB_IMG_1657013460870 FB_IMG_1657013485323 FB_IMG_1657013492375 FB_IMG_1657013511045 FB_IMG_1657013528648 FB_IMG_1657013543982 FB_IMG_1657013559267 FB_IMG_1657013564926 FB_IMG_1657013573369 FB_IMG_1657013587124 FB_IMG_1657013594706 FB_IMG_1657013606007 FB_IMG_1657013792862 FB_IMG_1657013806896 FB_IMG_1657013812347 FB_IMG_1657013817302
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności