Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
,,Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
bo kto nie ćwiczy często języka,
ten się w mówieniu potem potyka"
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego w naszym Przedszkolu miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, dbanie o jego rozwój. Głównym celem naszych działań w przedszkolu było kształtowanie świadomości językowej małych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Dzieci wzięły udział we wspólnych zajęciach. Przedszkolaki analizowały literaturę dziecięcą napisaną przez rodzimych pisarzy, rozmawiały na temat stosowania zwrotów grzecznościowych, które ułatwiają wzajemne kontakty czyniąc je milszymi i prostszymi. Były również ,,Łamańce językowe”, ćwiczenia logopedyczne, układanie puzzli znanych bajek, zabawy ruchowe.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!