Zespół Szkolno Przedszkolny w Budzisławiu Koświelnym

"Bieg po zdrowie"

Ocena 0/5

bieg_po_zdrowie 

W naszej szkole zakończyliśmy  ”Bieg po zdrowie”, a zawodnikami byli uczniowie klas IV

Brzmi bardzo sportowo, w rzeczywistości „Bieg po zdrowie” to nazwa Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej.

Program antytytoniowy po raz kolejny realizowany był w Naszej Szkole. Dzięki realizacji programu czwartoklasiści zostali uświadomieni, iż należy wszelkimi sposobami zapobiegać paleniu wyrobów tytoniowych wśród dzieci i dorosłych. W czasie spotkań uczniowie byli zachęcani do  propagowania zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego. Poznali korzyści wynikające  z niepalenia papierosów. Dzieci wzmacniały zarówno  poczucie własnej wartości jak i były zachęcane do świadomych wyborów związanych ze zdrowiem. Do programu włączyli się także rodzice, którzy m.in. udzielali  wywiadu. Ponadto uczniowie wykonali plakaty nt. skutków palenia papierosów, uczyli się zachowań asertywnych mających na celu eliminowanie zachowań ryzykownych  związanych z sięganiem po artykuły tytoniowe.

Mamy nadzieję, że wiedza z zakresu zdrowego stylu życia, okaże się niezwykle przydatna i wpłynie na asertywne zachowania naszych uczniów w przyszłości.

 

                                                                                              Koordynator zdrowia A. Szygenda

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności